A fost prins de polițiști cu 72 kg de fier vechi în mașină
5 mar. 2019, 14:56
Actualizat: 5 mar. 2019, 14:56

fier-vechi-fer
Articol scris de Scris de Harjoghi Madalina
La data de 4 martie, poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Comunal Romanu l-au depistat pe un tânăr, în timp ce transporta fier vechi fără a deţine documente de provenienţă
În cursul zilei de ieri, ora 11:00, poliţişti din cadrul Postului de Poliţie Comunal Romanu l-au oprit în trafic, pe un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din judeţul Vrancea, în timp ce transporta, pe raza localităţii Romanu, cu ajutorul unui vehicul, cantitatea de 72 kg fier vechi fără a avea documente de provenienţă.Bunurile au fost ridicate în vederea confiscării şi predate unei unităţi de profil, iar bărbatul a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 1.000 de lei conform Legii 12/1990 privind protejarea populaţiei împotriva unor activităţi comerciale ilicite.
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











