Accident mortal aseară pe șoseaua dig Brăila-Galați
26 apr. 2019, 09:07
Actualizat: 26 apr. 2019, 09:07

Biciclist-accidentat-pe-soseaua-dig-Braila-Galati
Articol scris de Scris de Boală Cristian
Vineri seara, în jurul orei 21.00, un șofer brăilean, în vârstă de 37 de ani, care se îndrepta pe Șoseaua dig Brăila - Galați spre municipiul Galați, a lovit un biciclist care venea din contrasens. Autoturismul se afla în depășirea altei mașini când l-a luat în plin pe biciclist.
Biciclistul, un brăilean în vârstă de 26 de ani, a suferit răni grave. Medicii ambulanțieri au efectuat manevre de resuscitare pentru biciclistul accidentat. Acesta a fost declarat mort din cauza multitudinii rănilor suferite. Trupul său fiind preluat de Serviciul de Medicină Legală.Șoferul brăilean a fost testat cu aparatul etilotest și s-a constatat că nu consumase alcool înainte de a se urca la volan.Polițiștii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











