Autoutilitară răsturnată în Bariera Călărașilor din municipiul Brăila

Autoutilitară răsturnată în Bariera Călărașilor din municipiul Brăila
Șoferul a ajuns la spital pentru investigații medicale
Luni dimineață, în jurul orei 07:15, polițisti din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați prin apel la 112 cu privire la faptul că pe Calea Călărașilor din municipiul Brăila ar fi avut loc un accident rutier.
Din primele date, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat, în vârstă de 39 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un autovehicul pe Calea Călărașilor, din direcția Șoseaua Buzăului către centru, la intersecția cu Bulevardul Dorobanților ar fi pierdut controlul volanului și s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma evenimentului a rezultat vătămarea corporală a șoferului, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:12 - Cristian Pomohaci, încă un mandat de arestare preventivă! Este cercetat acum și pentru trafic de droguri de mare risc
- 16:41 - Drona din Constanța s-a „plimbat” 7 kilometri prin port fără să fie deranjată de nimeni. Detaliul care stârnește controverse
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














