Bărbat decedat după ce a încercat să aprindă focul în sobă cu materiale combustibile

Bărbat decedat după ce a încercat să aprindă focul în sobă cu materiale combustibile
Au ars bunurile din dormitor în proporție de 30%
Joi dimineață, pompierii au intervenit la un incendiu pe raza localității Batogu, comuna Cireșu, județul Brăila. În urma incendiului, un bărbat de 83 de ani a suferit arsuri incompatibile cu viața.
În această dimineață, la ora 05.16, Garda de intervenție Făurei în cooperare cu Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Cireșu, au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru limitarea și lichidarea unui incendiu la o locuință din localitatea Batogu.
Proprietarul, un bărbat în vârstă de 83 de ani, a încercat să aprindă focul în soba din dormitor cu materiale combustibile, fapt ce a dus la producerea incendiului. Acesta a suferit arsuri incompatibile cu viața, fiind declarat decedat de echipajul SAJ Brăila aflat la fața locului.
În urma incendiului produs au ars bunurile din dormitor în proporție de 30%.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:17 - Explozie în Portul Constanța: o hală industrială a fost DISTRUSĂ după autodetonarea dronei maritime
- 13:14 - Armistițiu local între Ucraina și Rusia pentru repararea centralei Zaporojie: anunțul AIEA
- 13:11 - COD GALBEN de furtuni în mare parte din țară, vineri și sâmbătă - HĂRȚILE ANM
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













