Bărbat din Baldovinești, condamnat de Judecătoria Târgu-Bujor județul Galați, la 4 ani de închisoare

Bărbat din Baldovinești, condamnat de Judecătoria Târgu-Bujor județul Galați, la 4 ani de închisoare
Mandat de executare a pedepsei închisorii pus în aplicare de polițiști
La data de 27 aprilie a.c., polițiști din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Brăila au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii.
Astfel, pe raza localității de domiciliu, polițiștii au depistat un tânăr, în vârstă de 30 de ani, din localitatea Baldovinești, comuna Vădeni, pe numele căruia, Judecătoria Târgu-Bujor județul Galați, a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, acesta fiind condamnat la pedeapsa de 4 ani închisoare ca urmare a săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Acesta a fost încarcerat în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați.
Citește și:
- 19:42 - Atenție la „Romance Scam” și site-urile fantomă înainte de 8 Martie. Recomandările experților pentru a nu cădea în plasa infractorilor cibernetici
- 19:35 - Peste 200 de minori sunt încă în Orientul Mijlociu. Anunțul purtătorului de cuvânt al MAE
- 19:32 - Comisia Europeană: Amenințările lui Zelenski împotriva lui Orban sunt „inacceptabile”
- 19:21 - Avocatul Poporului a atacat la CCR OUG privind reforma administrației publice centrale și locale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











