Bărbat din Gropeni electrocutat când vroia să scoată apa dintr-o piscină

Bărbat din Gropeni electrocutat când vroia să scoată apa dintr-o piscină
Bărbatul nu a răspuns măsurilor de resuscitare
Un bărbat s-a electrocutat în curtea casei, în localitatea Gropeni din județul Brăila în timp ce încerca să golească o piscină de apă cu ajutorul unei pompe electrice.
Marți, 10.08.2021, în jurul orei 20.30, polițiștii brăileni au fost sesizați cu privire la faptul că, un bărbat, în vârstă de 44 de ani s-a electrocutat la piscina amplasată în curtea locuinței, situată în localitatea Gropeni. La fața locului s-a deplasat un echipaj al S.A.J. Brăila, care a efectuat manevrele de resuscitare, însă făra succes.
”Cadavrul bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Brăila pentru necropsie. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvâșirii infracțiunii de ucidere din culpă. Cercetările sunt continuate de polițiști sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Brăila”, conform purtatorului de cuvant al IPJ Braila.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:08 - Prima reacție a Kievului după incidentul din Portul Constanța: drona era provenită din Ucraina
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
- 15:05 - Eugen Tomac, mesaj după incidentul din Constanța: „Este nevoie de vigilență și comunicare clară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













