Brăilean bănuit de trei furturi din societăți comerciale identificat de polițiști
28 feb. 2022, 21:59
Actualizat: 28 feb. 2022, 21:59

Brăilean bănuit de trei furturi din societăți comerciale identificat de polițiști
Articol scris de Scris de Realitatea de Braila
A sustras bani și bunuri în valoare de peste 55.000 lei
Vineri, 25.02.2022, polițiști din cadrul Biroului Investigații Criminale, în urma activităților desfășurate, au identificat un bărbat în vârstă de 35 ani, din Brăila, bănuit de săvârșirea unor infracțiuni de furt.
Astfel, în fapt, s-a stabilit faptul că acesta, în noaptea de 24 spre 25 ianuarie 2022, ar fi pătruns în interiorul a trei societăți comerciale de pe raza municipiului Brăila și ar fi sustras mai multe bunuri și sume de bani, în valoare totală de peste 55.000 lei.
Cercetările continuă în cadrul dosarului penal întocmit la nivelul Biroului Investigații Criminale, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 08:42 - Cum îți afectează viața conflictul din Iran: 5 scumpiri inevitabile cu care te vei confrunta
- 08:40 - Val de PROTESTE, în martie. Românii din mai multe domenii anunță că ies în stradă împotriva măsurilor lui Bolojan
- 08:32 - Un grup de zeci de români, inclusiv copii cu probleme medicale, este blocat în Dubai
- 08:28 - Avionul cu elevii blocați în Dubai ajunge azi în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











