Brăileni depistați că au ieșit la plimbare cu mopede neînmatriculate

Brăileni depistați că au ieșit la plimbare cu mopede neînmatriculate
Unul dintre ei nu avea nici măcar permis de conducere
La data de 5 mai a.c., în jurul 19:30, polițiști din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați cu privire la faptul că un moped ce se deplasează pe strada Petre Ștefănescu Goangă din municipiul Brăila, creează zgomot de intensitate mare.
Polițiștii l-au identificat și oprit, stabilind că mopedul este condus de un bărbat, în vârstă de 39 de ani, din Brăila. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit faptul că mopedul nu este înregistrat.
În cauză, a fost întocmit dosar penal și sunt continuate cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.
La data de 6 mai a.c., în jurul 18:30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Ianca au oprit în trafic un moped, condus de un bărbat, în vârstă de 45 de ani, din localitatea Corbeni, pe raza localității Racovița, ce nu avea montată plăcuță cu număr de înmatriculare.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au stabilit faptul că bărbatul nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, a fost întocmit dosar penal și sunt continuate cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
- 15:25 - Procurorii din Constanța, anchetă penală în legătură cu explozia dronei în port
- 15:08 - Prima reacție a Kievului după incidentul din Portul Constanța: drona era provenită din Ucraina
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














