Când vor putea primi șoferii prin e-mail o avertizare că urmează să le expire rovinieta

Când vor putea primi șoferii prin e-mail o avertizare că urmează să le expire rovinieta
Decizia Ministerului Transporturilor vine pentru a reduce numărul amenzilor
Șoferii vor putea primi prin e-mail o avertizare că urmează să le expire rovinieta, începând din această săptămână.
Decizia Ministerului Transporturilor vine pentru a reduce numărul amenzilor aplicate și pentru a crește încasările la buget.
Sistemul va fi activ pentru cei care cumpără rovinietă pentru o perioadă mai mare de o săptămână.
În ultima perioadă amenzile au crescut.
Şoferii surprinşi fără taxele de drum plătite riscă să achite amenzi de până la 550 de lei.
Pentru şoferii de microbuz amenda este de până la 6200 de lei. Iar pentru şoferii de vehicule de mare tonaj chiar şi 24.000 de RON.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:08 - Prima reacție a Kievului după incidentul din Portul Constanța: drona era provenită din Ucraina
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
- 15:05 - Eugen Tomac, mesaj după incidentul din Constanța: „Este nevoie de vigilență și comunicare clară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













