Cea mai tare de 1 Aprilie: S-a dus la poliție să reclame că a lovit o pasăre cu mașina, dar s-a ales cu dosar penal

Cea mai tare de 1 Aprilie: S-a dus la poliție să reclame că a lovit o pasăre cu mașina, dar s-a ales cu dosar penal
Era băut și avea permisul suspendat
Vineri, 1 aprilie 2022, la ora 19:00, la sediul Poliției Orașului Ianca s-a prezentat un bărbat în vârstă de 55 de ani, din satul Filipești, comuna Surdila Găiseanca, pentru a declara faptul că în jurul orei 18.30, în timp ce conducea autoturismul pe DN2B, în afara localității Mircea-Vodă, a lovit o pasăre, iar în urma evenimentului au rezultat doar pagube materiale.
Polițiștii din Ianca nu au luat cazul drept o glumă de 1 Aprilie și l-au testat pe șoferul din Filipești cu aparatul etilotest, rezultând faptul că acesta avea o îmbibație alcoolică de 0,51 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost condus la spital pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că bărbatul are dreptul de a conduce suspendat.
Astfel, pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice și de conducere a unui vehicul având dreptul de a conduce suspendat.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 17:12 - Cristian Pomohaci, încă un mandat de arestare preventivă! Este cercetat acum și pentru trafic de droguri de mare risc
- 16:41 - Drona din Constanța s-a „plimbat” 7 kilometri prin port fără să fie deranjată de nimeni. Detaliul care stârnește controverse
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














