Cu o alcoolemie de 1,29 mg/l a intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate

Cu o alcoolemie de 1,29 mg/l a intrat cu mașina într-un stâlp de electricitate
Dosar penal pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului
În seara de 25 decembrie a.c., ora 17:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, pe Șoseaua de Centură a municipiului, au observat un autoturism, care se deplasa din direcția strada Calea Călărașilor către Șoseaua Buzăului, ce a părăsit partea carosabilă, lovind un stâlp de iluminat public.
La volanul autoturismului a fost identificat un brăilean, de 53 de ani, din localitatea Romanu, care în urma impactului nu a suferit vătămări corporale.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând faptul că avea în aerul expirat o îmbibație alcoolică de 1,29 mg/l, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea probelor de sânge, în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











