ELENA UDREA AFLĂ ASTĂZI DACĂ VA FI ELIBERATĂ CONDIȚIONAT

ELENA UDREA AFLĂ ASTĂZI DACĂ VA FI ELIBERATĂ CONDIȚIONAT
Fostul ministru a ajuns deja la Judecătoria Ploiești. Comisia Penitenciarului Târgșor, unde este încarcerată Udrea, a dat deja aviz pozitiv solicitării.
Elena Udrea află, astăzi, dacă va fi eliberată condiționat! Judecătorii vor analiza cererea de eliberare și vor da verdictul final. Fostul ministru a ajuns deja la Judecătoria Ploiești, adusă cu o dubă. Comisia Penitenciarului Târgșor, unde este încarcerată Udrea, a dat deja aviz pozitiv solicitării.
Fostul ministru al Turismului a primit aviz pozitiv din partea Comisiei Penitenciarului pentru femei de la Târgșor, unde este încarcerată.
În ultimele săptămâni, Elena Udrea a făcut mai multe demersuri prin care a obținut reducerea pedepsei cu câteva luni. Astfel, i-au fost deduse zilele executate în Costa Rica și Bulgaria, cât și o perioadă de arest preventiv și arest la domiciliu dintr-un alt dosar.
Elena Udrea a fost condamnată definitiv în anul 2022 la 6 ani de închisoare pentru luare de mită și abuz în serviciu. A părăsit țara înainte să fie dată sentința, dar a fost prinsă pe teritoriul Bulgariei.
Sursa: Realitatea din Justitie
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











