Jandarmii brăileni au găsit în mașina unui brăilean mai multe obiecte periculoase

Jandarmii brăileni au găsit în mașina unui brăilean mai multe obiecte periculoase
Jandarmii au controlat mașina unui bărbat cunoscut cu comportament agresiv
Miercuri, 23 decembrie a.c., în jurul orei 21.00 , un echipaj de jandarmerie aflat în patrulare pe raza municipiului Brăila, a observat în parcarea unui supermarket, un autoturism aparținând unui bărbat în vârstă de 38 de ani, cunoscut cu comportament agresiv.
În urma controlului autoturismului, jandarmii brăileni au găsit două bâte de baseball, o țeavă metalică cu lungimea de un metru și o nuia împletită (vână de bou).
Jandarmii i-au întocmit bărbatului actul de sesizare pentru “portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase”, faptă prevăzută de articolul 372 alin.1 din Codul Penal.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











