Laura Geru este noul consilier județean după demisia lui Marius Dobrotă
28 apr. 2022, 13:57
Actualizat: 28 apr. 2022, 13:57
Laura Geru este noul consilier județean după demisia lui Marius Dobrotă
Articol scris de Scris de Realitatea de Braila
Locul 21 pe lista PSD a depus jurământul de consilier județean
Consiliul județean Brăila are în componență un nou membru, după demisia din funcție a lui Marius Valentin Dobrotă. Locul său a fost luat de Laura Oana Geru.
Laura Geru este economist de profesie și lucrează sef birou relații cu clienții CUP Dunărea Brăila,. Are 36 de ani, este căsătorită și are un copil.
La alegerile locale din 27 septembrie 2020 a ocupat poziția 21 pe lista consilierilor județeni PSD Brăila, partid al cărui membru este din anul 2016.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 11:21 - Ninel Peia cere anchetă la vârful MAE după scandalul repatrierii românilor din Dubai. Ce conține solicitarea adresată lui Nicușor Dan
- 10:59 - Un grup de zeci de români, inclusiv copii cu probleme medicale, este blocat în Dubai. Apel disperat către autorități
- 08:48 - George Simion, mesaj din Washington: „Luptăm pentru libertatea noilor generații și pentru democrația din România” | VIDEO
- 08:42 - Cum îți afectează viața conflictul din Iran: 5 scumpiri inevitabile cu care te vei confrunta
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











