Mandate de executare a pedepsei închisorii, puse în aplicare de polițiștii brăileni

Mandate de executare a pedepsei închisorii, puse în aplicare de polițiștii brăileni
Condamnat pentru ucidere din culpă și conducere a unui autovehicul sub influența alcoolului încarcerat la Penitenciarul Galați
Polițiști din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Brăila și cei ai Secției 3 Poliție Rurală Făurei au dus la îndeplinire două mandate de executare a pedepsei închisorii.
Astfel, pe raza localității de domiciliu, a fost depistat de polițiști din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Brăila, un tânăr, în vârstă de 28 de ani, din satul Valea-Cânepii, comuna Unirea, pe numele căruia Judecătoria Constanța a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, fiind condamnat la o pedeapsă de 10 luni închisoare pentru comiterea de infracțiuni la regimul rutier.
Pe raza localității de domiciliu, a fost depistat de polițiști ai Secției 3 Poliție Rurală Făurei pe un tânăr, în vârstă de 20 de ani, din satul Batogu, comuna Cireșu, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, fiind condamnat la o pedeapsă de 3 ani de închisoare pentru comiterea infracțiunilor de ucidere din culpă și conducerea sub influența alcoolului.
Ambii au fost încarcerați în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











