Pată de ulei pe canalul de aducțiune de la Termocentrala Chiscani
7 iun. 2019, 18:54
Actualizat: 7 iun. 2019, 18:54

pata1
Articol scris de Scris de Boală Cristian
Aseară, pe canalul aducțiune de la Termocentrala de la Chiscani, a apărut o pată de ulei. Garda de Mediu au luat măsuri de protecție de aseară și au pus absorbante care să limiteze zona.
Nu se știe de unde provine acea pată de ulei, dar se vehiculează varianta că ar fi de la un transformator. Pata de ulei este pe o suprafață 60 metri pătrați și s-ar putea extinde.Astăzi, la ora 16.00, a fost instituit un comandament format din toate instituțiile responsabile, care s-a deplasat la fața locului pentru a lua măsurile care se impun.
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











