Pe cine au descoperit polițiștii la volanul autoturismului care rula cu 127 km/h pe DE 584, în afara localității Valea-Cânepii

Pe cine au descoperit polițiștii la volanul autoturismului care rula cu 127 km/h pe DE 584, în afara localității Valea-Cânepii
gălățeanul vitezoman avea permisul suspendat
La data de 12 decembrie a.c., în jurul orei 11:30, polițiști din cadrul Serviciul Rutier Brăila au oprit în trafic un autoturism, înregistrat cu aparatul radar circulând cu viteza de 127 km/h pe DE 584, în afara localității Valea-Cânepii, comuna Unirea din județul Brăila, condus de un bărbat în vârstă de 56 de ani, din Galați.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că acesta are dreptul de a conduce suspendat.
Bărbatul a fost sancționat contravențional conform O.U.G. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, pentru nerespectarea regimului legal de viteză și neportul centurii de siguranță.
Totodată, polițiștiii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul având dreptul de a conduce suspendat.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











