Permisul suspendat nu l-a împiedicat să se urce la volan, dar s-a ales cu dosar penal

Permisul suspendat nu l-a împiedicat să se urce la volan, dar s-a ales cu dosar penal
Gălățean cu permisul suspendat depistat de polițiștii brăileni pe DE584, în afara localității Valea Cânepii
La data de 18.03.2021, la ora 19:15, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic pe un bărbat, în vârstă de 35 de ani, din municipiul Galați, în timp ce conducea un vehicul pe DE584, în afara localității Valea Cânepii, din județul Brăila
Cu ocazia verificărilor efectuate în baza de date, polițiștii au constatat că aceasta are suspendat dreptul de a conduce autovehicule.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul, fără permis de conducere.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











