Polițiștii au aplicat 85 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea normelor privind circulația pe drumurile publice

Polițiștii au aplicat 85 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea normelor privind circulația pe drumurile publice
52 de sancțiuni pentru depășirea vitezei legale de deplasare a vehiculelo
La data de 01 august a.c., poliţiști din cadrul Serviciului Rutier, Biroul Rutier, Poliția Orașui Ianca, Poliția Orașului Făurei, Poliția Orașului Însurăței, au acționat în intervalul orar 14.30-21.00, pe raza județului Brăila, pentru combaterea nerespectării regimului legal de viteză, respectiv pentru reducerea accidentelor rutiere produse ca urmare a nerespectării regimului legal de viteză.
Cu această ocazie, polițiștii au aplicat 85 de sancțiuni contravenționale pentru nerespectarea normelor privind circulația pe drumurile publice prevăzute de O.U.G. 195/2002, valoarea totală a amenzilor fiind de 42.255 de lei .
În urma activității polițiștii au aplicat 52 de sancțiuni pentru depășirea vitezei legale de deplasare a vehiculelor, 2 pentru depășire neregulamentară, 15 pentru neportul centurii de siguranță și alte 16 sancțiuni contravenționale vizând alte abateri la O.U.G. 195/2002, privind circulația pe drumurile publice.
De asemenea, polițiștii au reținut 9 de permise de conducere, din care 7 pentru nerespectarea regimului legal de viteză și 2 permise au fost reținute pentru depășire neregulamentară.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:25 - Procurorii din Constanța, anchetă penală în legătură cu explozia dronei în port
- 15:08 - Prima reacție a Kievului după incidentul din Portul Constanța: drona era provenită din Ucraina
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













