Sorin Roșca Stănescu și dramaturgul Eugen Șerbănescu zguduie Statul Paralel cu noul roman incendiar „Toate amantele președintelui”

Sorin Roșca Stănescu și dramaturgul Eugen Șerbănescu zguduie Statul Paralel cu noul roman incendiar „Toate amantele președintelui”
Sorin Roșca Stănescu și dramaturgul Eugen Șerbănescu au lansat un roman care face ca Statul Paralel să se cutremure din temelii! „Toate amantele președintelui"
Sorin Roșca Stănescu și dramaturgul Eugen Șerbănescu au lansat un roman care face ca Statul Paralel să se cutremure din temelii! „Toate amantele președintelui" este cartea care promite să fie cel mai exploziv thriller de politică și sex pe care îl veți citi! Cei doi autori dezvăluie episoade picante din spatele scenei și demontează intrigile care au stat la baza jocurilor la nivel înalt din țara noastră.
Cartea promite să vă țină cu sufletul la gură până la final. Deși este o lucrare de ficțiune, cititorii pot să asocieze cu ușurință firul narativ cu realitatea din țara noastră, spun autorii.
”Vorbim despre un președinte, fără să-l numim în carte, un președinte foarte jucător care s-a înconjurat de foarte multe doamne pregătit, inteligente, ambițioase, extrem de periculoase și ca să mă exprim într-un limbaj elegant, progresiste. Credem că următoarea dată când se va vorbi despre această carte se va vorbi la nivel internațional. Facem demersurile necesare se pare încununate de succes pentru a o promova la Netflix și a o transforma într-un film”, a spus Sorin Roșca Stănescu.
În fața cititorilor, coautorul Eugen Șerbănescu a mărturisit că, într-un final, cea mai „terorizată” amantă din carte este nimeni alta decât democrația.
EUGEN ȘERBĂNESCU, dramaturg, coautor: ”Pe noi ne interesează amestecul vieții intime în actul de decizie politică. Ți-ai luat riscul în momentul când l-ai votat cu el, dar nu ai votat și amantele lui.”
Sorin Roșca Stănescu face parte din grupul de gândire Gold, al cărui membru este și analistul politic Cozmin Gușă.
”Cumva amantele, sugerează autorii din această copertă, își țineau președinții sau politicienii sub papuc.” a spus Cozmin Gușă.
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











