Trei brăileni amendați pentru părăsirea locului de carantinare

Trei brăileni amendați pentru părăsirea locului de carantinare
Acțiuni de verificare a modului de respectare a măsurii izolării sau carantinării la domiciliu
La data de 18.02.2021, trei persoane care nu respectau măsura carantinării ce fusese dispusă anterior au fost depistate de polițiștii brăileni, la nivelul județului Brăila.
Aceștia au fost sancționați contravențional cu amendă, în valoare totală de 4.000 de lei, conform prevederilor Legii 55/2020.
Poliţiştii brăileni împreună cu jandarmi, polițiști locali, polițiști de frontieră și pompieri, desfășoară permnent acțiuni de verificare, pe raza județului Brăila, privind modul de respectare a măsurii izolării sau carantinării la domiciliu, de către cetățeni.
”Atragem atenția cetățenilor să respecte măsurile de protecție individuală și interdicțiie impuse în această perioadă!” transmit polițiștii brăileni.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 19:07 - Accident deosebit de grav în județul Brăila. Două femei au murit, iar un bărbat a fost rănit în urma impactului dintre o mașină și un TIR
- 14:50 - Donald Trump cere grațierea imediată a lui Netanyahu
- 13:46 - Parchetul păstrează secretul privind dosarul finanțării campaniei electorale a lui Nicușor Dan
- 13:13 - Premieră în instanță: bărbat condamnat la închisoare cu executare pentru agresarea unui medic în timpul serviciului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











