Un avion a aterizat de urgență la Timișoara, în urma unei amenințări cu bombă

Un avion a aterizat de urgență la Timișoara, în urma unei amenințări cu bombă
Autoritățile au activat Planul Roșu de Intervenție
Un avion a fost nevoit să aterizeze de urgență după o amenințare cu bombă cu bombă. Autoritățile au activat Planul Roșu de Intervenție.
Un avion care aparţine unei companii din România şi care efectua un zbor charter de la Wroclaw (Polonia) spre Hurgada (Egipt) a aterizat de urgenţă pe Aeroportul Internaţional Timişoara, după o ameninţare cu bombă în timp ce se afla pe teritoriul Serbiei. A fost activat Planul Roşu de Intervenţie.
Avionul care avea 124 de pasageri la bord, a primit ameninţarea cu bombă în timp ce se afla pe teritoriul Serbiei şi se îndrepta spre Hurgada (Egipt). Imediat a fost direcţionat spre Aeroportul Internaţional Timişoara unde a aterizat la ora 00.02.
Imediat la faţa locului au ajuns echipaje de Poliţie şi Pompieri.
”A fost activat Planul Roşu de Intervenţie. Pasagerii sunt evacuaţi din avion”, au transmis reprezentanţii ISU Timiş.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 17:46 - Profesorii ar putea boicota simulările din martie
- 17:36 - INSP: încă o persoană a murit din cauza gripei. Bilanțul sezonului ajunge la 84 de decese
- 17:30 - „Minunea” de pe Valea Oltului prinde contur: mega nodul rutier pe trei niveluri care unește A1 și A13
- 17:03 - Anca Alexandrescu, despre situația Irinei Ponta: „Este cuvântul Oanei Țoiu împotriva cuvântului copilului care a fost martor la toată discuția”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











