Un brăilean a fost depistat aseară conducând un autoturism deși se afla sub influența substanțelor psihoactive

Un brăilean a fost depistat aseară conducând un autoturism deși se afla sub influența substanțelor psihoactive
A fost întocmit dosar penal
Ieri, 7 noiembrie a.c., in jurul orei 20:11, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un autoturism pe Șoseaua Buzăului din municipiul Brăila.
Acesta a fost testat cu aparatul drugtest, rezultatul indicând consumul de substanțe psihoactive, fiind condus la spital pentru recoltarea de mostre biologice.
Pe numele acestuia a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența substanțelor psihoactive.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:08 - Prima reacție a Kievului după incidentul din Portul Constanța: drona era provenită din Ucraina
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
- 15:05 - Eugen Tomac, mesaj după incidentul din Constanța: „Este nevoie de vigilență și comunicare clară”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













