Un șofer brăilean: Nu am permisul la mine. Dar el avea permisul suspendat
Un șofer brăilean: Nu am permisul la mine. Dar el avea permisul suspendat
Acum s-a ales și cu dosar penal
Aseară, la ora 20:40, polițiști din cadrul Biroului Ordine Publică, au oprit în trafic un bărbat, în vârstă de 38 de ani, din Brăila, în timp ce conducea un vehicul pe strada Calea Galați din municipiul Brăila.
Conducătorul auto nu avea asupra sa documentele personale și nici pe cele ale autovehiculului, motiv pentru care a fost sancționat contravențional cu amendă, în valoare de 1.160 de lei conform O.U.G. nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice. Totodată, în urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii au constatat faptul că acesta are dreptul de a conduce suspendat.
Pe numele său a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere.
Sursa: Realitatea de Braila
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:56 - Planul Roșu, dezactivat după alerta cu dronă din Portul Constanța. Toate restricțiile au fost ridicate
- 14:44 - Poziția Kremlinului după explozia din Portul Constanța. Ambasada Rusiei indică Ucraina ca drept responsabilă
- 14:20 - Drona explodată în Portul Constanța. Faleza Cazinoului din Constanța, evacuată. S-a emis RO-Alert și pentru Costinești
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News












