VREMEA 10 FEBRUARIE. VREME RECE ȘI GER MATINAL ÎN MAI MULTE REGIUNI

VREMEA 10 FEBRUARIE. VREME RECE ȘI GER MATINAL ÎN MAI MULTE REGIUNI
Temperaturile maxime vor varia între -1 și 8 grade
Astăzi, vremea va fi rece, cu ger dimineața în Transilvania și în depresiunile subcarpatice din Moldova, Oltenia și Muntenia. Cerul va fi variabil la senin, însă în estul și sud-estul țării sunt posibile izolat fulguieli.
Vântul va sufla slab și moderat, cu intensificări ușoare pe litoral și în sudul Banatului. Temperaturile maxime vor varia între -1 și 8 grade, cele mai scăzute valori fiind în nordul Moldovei și Dobrogei. Pe alocuri, va fi ceață cu depuneri de chiciură.
În București, vremea va fi rece, cu cer mai mult senin și vânt slab până la moderat. Temperatura maximă va fi de 2-3 grade.
La munte, frigul se va menține, cu ger în timpul dimineții și nopții. Cerul va fi variabil la senin, iar vântul va avea intensificări în Munții Banatului.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 18:24 - Ilie Bolojan, reacție după explozia dronei din Portul Constanța: „Situație periculoasă pentru siguranța românilor”
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News














