CRISTIAN DIACONESCU ANUNȚĂ CANDIDATURA LA PREȘEDINȚIA ROMÂNIEI

CRISTIAN DIACONESCU ANUNȚĂ CANDIDATURA LA PREȘEDINȚIA ROMÂNIEI
Fostul ministru de Externe, Cristian Diaconescu, își anunță candidatura la președinția României ca independent, strângând semnături necesare.
Fostul ministru de Externe, Cristian Diaconescu, își anunță candidatura la președinția României ca independent, strângând semnături necesare.
Fostul ministru de Externe, Cristian Diaconescu, și-a anunțat candidatura la președinția României. Pe rețelele de socializare, Diaconescu a precizat că va candida independent și că a început deja strângerea celor peste 200.000 de semnături necesare. ”Voi candida la președinția României ca independent. Independent nu înseamnă singur. Sunt împreună cu românii și ei sunt alături de mine, și eu sunt alături de ei. Piedici în calea candidaților independenți sunt multiple, este nevoie de un efort foarte mare. Am început deja strângerea de semnături, voluntarii sunt deja în București, Iași, Constanța, Cluj și alte mari orașe”, a declarat Cristian Diaconescu.
Sursa: Realitatea de Arges
Citește și:
- 19:25 - George Simion: „Nu ne trebuie armele nucleare ale lui Macron. Vrem alegeri libere, democrație și pace”
- 19:20 - Ambasadorul Israelului în România, Lior Ben Dor, declarații în exclusivitate pentru Realitatea Plus despre situația războiului din Orientul Mijlociu
- 17:33 - Rusia își evacuează familiile diplomaților din Iran, pe fondul intensificării bombardamentelor
- 17:24 - Alexandra Păcuraru, detalii în EXCLUSIVITATE despre proiectul major de infrastructură pe care l-a depus la Ministerul Transporturilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











