Advertising
De ce ajutorul Ucrainei poate să rămână secretizat? Toni Neacșu: „Guvernul Bolojan e acoperit de lege!”

Toni Neacșu
Scris deRealitatea de Braila
Publicat16 iul. 2026, 12:34
SursăRealitatea PLUS
Fostul membru CSM, Toni Neacșu spune că Guvernul Bolojan poate să nu declasifice ajutorul oferit Ucrainei pentru că e acoperit de lege. Avocatul a explicat în exclusivitate la Realitatea PLUS că legea în România prevede doar niște penalități în acest caz, dar și astea sunt plătite din bani publici, adică din banii noștri.
Citește și
- 16:54Marian Alecu critică dur clasa politică: „Ne-am săturat de incompetență și infatuare. Nu faceţi decât să vă feriţi de leadership şi implicare”
- 12:14Ilie Bolojan, reacție după a treia dronă căzută în România în trei zile: „Condamnăm ferm încălcarea spațiului aerian”
- 20:24Profesorul Adrian Mitroi critică legea salarizării: „Nu este construită pe baza performanțelor”
- 09:23Ana Maria Păcuraru, după a doua dronă doborâtă în numai două zile în România: „Radu Miruță confirmă oficial!”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News


























