Advertising
NICOLAE CIUCĂ, ÎMPREUNĂ CU BOLOJAN, BOC ȘI ALȚI LIDERI LIBERALI, LANSEAZĂ PROGRAMUL DE GUVERNARE LA SINAIA
2 nov. 2024, 12:06

NICOLAE CIUCĂ, ÎMPREUNĂ CU BOLOJAN, BOC ȘI ALȚI LIDERI LIBERALI, LANSEAZĂ PROGRAMUL DE GUVERNARE LA SINAIA
La Sinaia are loc Liga Aleșilor Locali ai Partidului Național Liberal
Nicolae Ciucă, împreună cu liderii liberali de la centru și din teritoriu, va fi prezent sâmbătă la Sinaia pentru a lansa programul de guvernare al PNL pentru alegerile parlamentare și pentru a participa la Liga Aleșilor Locali ai Partidului Național Liberal.
Evenimentul de lansare a programului de guvernare al PNL vine după lansarea programului prezidențial al lui Nicolae Ciucă, care a avut loc pe 23 octombrie în Capitală.
Liberalii au ales Sinaia drept loc de lansare a programului de guvernare pentru a sublinia legătura simbolică dintre tradiția PNL și viitorul partidului, în efortul de a câștiga alegerile parlamentare care vor avea loc pe 1 decembrie.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 12:21 - Nicușor Dan, mesaj de ultimă oră după explozia dronei navale din Portul Constanța
- 08:11 - Luis Lazarus cere resetarea scenei politice și organizarea de alegeri anticipate
- 08:07 - Cuba, sancțiuni și 67 de ani de război ideologic împotriva Americii - analiză de Ana Maria Păcuraru
- 08:04 - Summit UE - Balcanii de Vest: Nicușor Dan va reafirma sprijinul pentru extindere
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News













