NICUȘOR DAN PARTICIPĂ LA ȘEDINȚA CONDUCERII PNL - SURSE. ILIE BOLOJAN A ANUNȚAT CĂ ÎL SUSȚINE PE EDIL, DEȘI AR TREBUI SĂ FIE IMPARȚIAL

NICUȘOR DAN PARTICIPĂ LA ȘEDINȚA CONDUCERII PNL - SURSE. ILIE BOLOJAN A ANUNȚAT CĂ ÎL SUSȚINE PE EDIL, DEȘI AR TREBUI SĂ FIE IMPARȚIAL
Candidatul independent Nicușor Dan ar urma să participe la ședința conducerii PNL, potrivit unor surse politice citate de Realitatea Plus
Candidatul independent Nicușor Dan ar urma să participe la ședința conducerii PNL, potrivit unor surse politice citate de Realitatea Plus. În același timp, președintele interimar Ilie Bolojan și-a exprimat și el sprijinul pentru Dan, cu toate că funcția pe care a deține i-ar cere să fie imparțial.
Sursele politice citate de Realitatea Plus nu au putut preciza dacă Nicușor Dan va fi prezent la ședința BPN al PNL sau va interveni în cadrul acesteia prin legătură video.
Prezența candidatului independent la ședința liberalilor vine în contextul în care formațiunea, condusă interimar de Cătălin Predoiu, a votat în favoarea unui sprijin necondiționat acordat lui Nicușor Dan.
De asemenea, președintele interimar Ilie Bolojan, până de curând lider al PNL și considerat, în continuare, conducătorul din umbră al liberalilor, și-a exprimat și el sprijinul pentru Nicușor Dan, deși funția pe care o deține presupune că ar trebui să fie imparțial în confruntarea electorală.
Citește și:
- 14:09 - Nicușor Dan, după atacurile din Orientul Mijlociu: „România nu este în pericol, dar economia ar putea fi afectată”
- 19:32 - Comisia Europeană: Amenințările lui Zelenski împotriva lui Orban sunt „inacceptabile”
- 19:21 - Avocatul Poporului a atacat la CCR OUG privind reforma administrației publice centrale și locale
- 19:17 - Daciana Sârbu anunță că fiica sa și a lui Victor Ponta a ajuns în țară
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











