PREMIERUL MARCEL CIOLACU ANUNȚĂ PREGĂTIREA REUNIUNII COMUNE A GUVERNELOR ROMÂN ȘI ISRAELIAN

PREMIERUL MARCEL CIOLACU ANUNȚĂ PREGĂTIREA REUNIUNII COMUNE A GUVERNELOR ROMÂN ȘI ISRAELIAN
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat pregătirea unei reuniuni comune între guvernele României și Israelului, care va avea loc la București
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat pregătirea unei reuniuni comune între guvernele României și Israelului, care va avea loc la București. Cu această ocazie, Ciolacu a menționat că l-a invitat pe premierul israelian Benjamin Netanyahu să participe la întâlnirea bilaterală, subliniind importanța strategică a relațiilor dintre cele două țări.
Premierul Marcel Ciolacu scrie pe platforma X că ”România şi Israelul împărtăşesc o relaţie de importanţă strategică, iar solidaritatea face parte din legăturile noastre”.
”Vom continua eforturile noastre comune de promovare a păcii şi securităţii şi de implementare a diferitelor proiecte economice şi de securitate pe care le-am convenit cu premierul Netanyahu. De asemenea, vom lucra la pregătirea reuniunii comune a guvernelor noastre care va avea loc la Bucureşti, la care l-am invitat pe premierul israelian să participe”, mai spune şeful Executivului.
Sursa: Realitatea Din PSD
Citește și:
- 19:25 - George Simion: „Nu ne trebuie armele nucleare ale lui Macron. Vrem alegeri libere, democrație și pace”
- 19:20 - Ambasadorul Israelului în România, Lior Ben Dor, declarații în exclusivitate pentru Realitatea Plus despre situația războiului din Orientul Mijlociu
- 17:33 - Rusia își evacuează familiile diplomaților din Iran, pe fondul intensificării bombardamentelor
- 17:24 - Alexandra Păcuraru, detalii în EXCLUSIVITATE despre proiectul major de infrastructură pe care l-a depus la Ministerul Transporturilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Braila și pe Google News











